16 Haziran 2016

Hürriyet Ege sergimizin haberi 12.06.2016


MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde bir engelli derneğince düzenlenen resim-heykel-seramiksergisi, Liman Sanat Galerisi'nde açıldı. Elde edilecek gelirin engelliler yararına kullanılacağı belirtildi.

Engelim Olmayın Derneği tarafından organize edilen, 
Datça Belediyesi ve Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği'nin katkılarıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilen sergide, 43 sanatçının eserleri yer alıyor. CHP'li Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla açılan satışlı sergiden elde edilecek gelirin tamamının Engelim Olmayın Derneği'ne bağışlanacağı belirtildi.
Engelim Olmayın Derneği Başkanı Dilek Dündar, 17 Haziran akşamına kadar açık kalacak olan sergide 
seramik tabaklar, minik heykelcikler, magnetler ve 53 adet resmin yer aldığını belirterek, "Eserlerin tamamı, sanatçılar tarafından derneğimize bağışlandı. Datça'da bir rehabilitasyon merkezi açmayı planlıyoruz. Daha önce engelli üyelerimizin ulaşım soruna çare olmak adına, rampalı bir minibüs almayı planlıyorduk.Muğla Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında rampa uygulamasını zorunluluk haline getirince, dernek olarak minibüs almaktan vazgeçtik. Bunun yerine toplanan bağışlarla rehabilitasyon merkezi açmaya karar verdik. Yaptığımız hesaplamalara göre 100 bin liraya ihtiyaç var. Datça Belediyesi tarafından derneğimize tahsis edilen sinemadan elde edilen gelirle bugüne kadar 50 bin lira topladık. Bu ve benzeri aktivitelerle elde edeceğimiz gelirle, gelecek yıl rehabilitasyon merkezimizi yapacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
Biz Kimiz?


Engelim Olmayın Derneği, nedeni ne olursa olsun öncelikle Datça’da yaşayan Fiziksel, Zihinsel, Otistik, Down Sendromlu, Spastik, İşitme, Görme ve bunun gibi engellilerin her türlü sorunlarıyla ilgilenir. Dernek, imkânları ölçüsünde diğer engel gruplarıyla ve bakıma muhtaç yaşlılarla da ilgilenir.

0 yorum :

Yorum

Bu sitede kullanılan resim, yazı ve projeler Telif Hakkına sahiptir. Engelim Olmayın Derneginden izin alınmadan kullanılamaz... ©2015 Engelim Olmayın Derneği Blog Teması