19 Haziran 2016

Engelsiz Üretim Atölyesi Projesi Seramik Kursu

Üyelerimiz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda engelli çocuklarımıza beceri kazandırmak evden dışarı çıkıp çeşitli aktivitelere katılarak zamanlarını iyi değerlendirmelerini sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenlemeye karar verdik. Öncelikle bu projemizi gerçekleştireceğimiz erişimi kolay bir yer arayışı içine girdik çeşitli makamlarla ve kişilerle görüştük. Tüm etkinlikleri tek bir çatı altında yapabileceğimiz yaz kış sürekli açık olan bir atölye kurmak istedik. Ancak bu projemizi hayata geçirecek özellikte bir yeri henüz bulamadık. O zaman hepsini aynı anda yapabileceğimiz bir yer bulana kadar Datça’da sanat ile uğraşan ve çocuklara eğitim veren yerler ile görüşmeye karar verdik. Datça Düşler Evi kurucuları aynı zamanda dernek üyelerimiz olduğu için ilk olarak seramik kursu ile başlamayı ve sonrasında diğer sanat merkezleri ile görüşüp farklı faaliyetler oluşturmayı istiyoruz. Datça Düşler Evi ile birlikte hazırladığımız engelsiz üretim atölyesi projesi kapsamında ilk olarak açılan ücretsiz seramik kursumuza katılan kursiyerlerimiz ve aileleri ile birlikte açılışımızı yaptık. Çocuklar ve aileleri ile birlikte bir masa etrafında toplanıp çamurdan şekiller yaptık çok çok eğlendik. Kursiyerlerimiz her hafta Cumartesi günü Saat: 10:30'da atölyeye gelerek seramik yapmayı öğrenecekler. Kurs bitiminde yarattıkları eserleri sergileyecek ve satışa sunacaklar. Kursumuz yaz boyunca devam edecek.
Datça’da yaşayan sanat ile uğraşan gönüllülere ve bize kapılarını açacak atölyelere ihtiyacımız var.  Tüm atölyeleri tek bir çatı altında toplamak için ayrıca büyük bir merkeze de ihtiyacımız var. Datça’da yaşayan oluşturduğumuz projelere ve etkinliklere katılmak isteyen gönüllüleri bekliyoruz.Biz Kimiz?


Engelim Olmayın Derneği, nedeni ne olursa olsun öncelikle Datça’da yaşayan Fiziksel, Zihinsel, Otistik, Down Sendromlu, Spastik, İşitme, Görme ve bunun gibi engellilerin her türlü sorunlarıyla ilgilenir. Dernek, imkânları ölçüsünde diğer engel gruplarıyla ve bakıma muhtaç yaşlılarla da ilgilenir.

0 yorum :

Yorum

Bu sitede kullanılan resim, yazı ve projeler Telif Hakkına sahiptir. Engelim Olmayın Derneginden izin alınmadan kullanılamaz... ©2015 Engelim Olmayın Derneği Blog Teması