12 Haziran 2015

Engelsiz çocukların gözüyle engellilerin sorunları Datça EkspresTarih : 09 Haziran 2015 - 8:08
 Datça’da kısa bir süre önce kurularak  faaliyete başlayan, Engelim Olmayın Derneği bir ilke imza attı.
Datça’da eğitim gören engelsiz öğrenciler arasında düzenlenen, “Engelli Siz Olsaydınız Engelleri Nasıl Aşardınız?” konulu resim, şiir, hikâye ve kompozisyon sergisi, engelliler için hizmet veren Atatürk Duyu Parkı’nda açıldı.
Sergide, 47 öğrencinin eserleri yer aldı. 15 Haziran tarihine kadar açık kalacak olan serginin açılışına kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Engelim Olmayın Derneği Başkanı Dilek Dündar, engelsiz çocukların, engelli insanları tanımaları ve kendilerini onların yerine koymalarını sağlamak amacıyla böyle bir sergi düzenlemeyi amaçladıklarını söyledi.
Yarışmalı bir sergi olmadığını hatırlatan Dündar, tüm katılımcılara teşekkür belgesi verileceğini belirtti.
Çocukların engelli insanları tanımaları, anlamaları ve kendilerini onların yerine koyarak empati yapmalarını amaçladıklarını ifade eden Dündar, “Yapılan eserler arasında engellilerin yardıma olan ihtiyaçlarına dikkat çekilirken, onlara engelsiz bir yaşam sunmanın zorunlu olduğu anlatılıyor” dedi.


Biz Kimiz?


Engelim Olmayın Derneği, nedeni ne olursa olsun öncelikle Datça’da yaşayan Fiziksel, Zihinsel, Otistik, Down Sendromlu, Spastik, İşitme, Görme ve bunun gibi engellilerin her türlü sorunlarıyla ilgilenir. Dernek, imkânları ölçüsünde diğer engel gruplarıyla ve bakıma muhtaç yaşlılarla da ilgilenir.

0 yorum :

Yorum

Bu sitede kullanılan resim, yazı ve projeler Telif Hakkına sahiptir. Engelim Olmayın Derneginden izin alınmadan kullanılamaz... ©2015 Engelim Olmayın Derneği Blog Teması