10 Eylül 2015

Engelsiz Sahiller Projesinden ilki gerçekleşti
Biz Kimiz?


Engelim Olmayın Derneği, nedeni ne olursa olsun öncelikle Datça’da yaşayan Fiziksel, Zihinsel, Otistik, Down Sendromlu, Spastik, İşitme, Görme ve bunun gibi engellilerin her türlü sorunlarıyla ilgilenir. Dernek, imkânları ölçüsünde diğer engel gruplarıyla ve bakıma muhtaç yaşlılarla da ilgilenir.

1 yorum :

 1. Çok şanslıyım çünkü yıllar sonra denize girebildim. Hem de Datça gibi bir cennette.
  Ilk olarak kendimi tanıtmak isterim. Ben Cem Çetinok, İstanbul'da oturuyorum. Bir kas hastasıyım yüzde 50 engelliyim. Yürüyebiliyorum ama değnek yardımı ile. Bu yaz yollara çıkmaya karar verdim ve Datça'ya ulaştım. Ve tabii en önemli engel Datça'da bir engelli turistin kalabileceği yer bulabilmek.Mare oteli Seçtim çok uygun olmasa da otel çalışanları bana çok yardımcı oldu. Tekerlekli sandalyemi yanımda getirmiştim. Beni merdivenlerde hep taşıdılar sağolsunlar.
  Sabah acaba nasıl denize girebilirim diye düşünürken oteldeki gençler biz sana yardımcı oluruz dediler. Hadi dedim ben de kendime. Tam sahile yakın sandalyemle giderken Nazlı hanımla karşılaştım ve bir eğim olduğunu deniz sandalyesi ile denize girebileceğimi söylediler. Inanamadım duyduklarıma.
  Hemen sandalyenin kilidinin şifresini teyid etti.Bize eşlik ettiler. Ve oraya ulaştığımda eğimi ve sandalyeyi gördüğümde çok duygulandım. Çünkü yıllar sonra denize girebilecektim ve balıklarla buluşacaktım.
  Inanılmaz bir deneyimdi benim için. Çünkü yıllardır denize girebileceğim uygun plaj olmadığını düşündüğüm için tatile gidemiyordum. Datça'daki konaklama problemleri de çözülürse seneye yine orada olacağım.
  Bir önceki gün, bundan haberim olmadığı için Kargı koyunda çok zorluklar yaşadım ve denize giremedim. Ben, bu yapılan büyük kolaylığın duyurusunun iyi yapılmadığını düşünüyorum belde içinde. Bütün yıl boyunca orada yaşayan arkadaşımın bile haberi yoktu. Diğer tüm beldeler için örnek olabilecek müthiş bir kolaylık. Ben her daim size desteğe hazırım. Bu sandalyelerin sayısının artacağından eminim.
  Bu hizmet için çabalayan Engelim Olmayın derneğinin tüm çalışanlarını ve bunu gerçekleştiren duyarlı Datça Belediyesi'ni kutluyorum ve gönülden destekliyorum. Seneye görüşmek üzere!
  Sevgilerimle,
  Cem Cetinok

  YanıtlaSil

Yorum

Bu sitede kullanılan resim, yazı ve projeler Telif Hakkına sahiptir. Engelim Olmayın Derneginden izin alınmadan kullanılamaz... ©2015 Engelim Olmayın Derneği Blog Teması